Menu

Warszawa

Miasto na wskroś mnie przeszywa

O niebezpieczeństwach Pragi

varshava

Przechadzając się ulicami Pragi łatwo można zorientować się, że na każdym niemal kroku szerzy się (ideologiczne) niebezpieczeństwo, z którym należy walczyć. Bo czy to jest normalne, że w środku miasta znajduje się ulica Dąbrowszczaków? Żołnierze ci (głównie Polacy, lecz nie tylko) podczas hiszpańskiej wojny domowej lat 30. walczyli po stronie republikańskiej przeciw oddziałom generała Franco, wspieranym przez nazistowski rząd III Rzeszy i faszystowski rząd Włoch. Jak się dowiadujemy generał Franco nie jest kontrowersyjny. Represje, które stosował były historyczną koniecznością, uratował kraj przed komunizmem. Przecież w parlamencie Hiszpanii na 460 posłów, aż 17 było komunistami! To było ogromne zagrożenie dla cywilizacji zachodu. Najwyższy czas ochronić oczy i uszy polskiej młodzieży! Trzeba dekomunizować! Na szczęście walka już została podjęta. Ulica Dąbrowszczaków jest jedną z pierwszych do zmiany nazwy w Warszawie. Zespół Nazewnictwa Miejskiego oraz IPN czuwają! 

Dbrowszczakw1
A cóż to za ładna ulica krzyżuje się z Dąbrowszczaków? Och nie! to Bertolda Brechta!

Brechtaa

Czy Najwyższe Instancje są świadome, co to był za człowiek?  Czy nie najwyższy czas dekomunizować?

I nie ma spokoju, nie ma! Chce się uciec od Brechta od Dąbrowszczaków i gdzie się trafia? Na ulicę Szymanowskiego. Niby kompozytor ważny, ale jego życie prywatne również jest kontrowersyjne i nie wpisuje się w jedyny słuszny model. Najwyższe Instancje powinny i tym się zająć!

DSC06112

Taka strona też jest fajna: Łapy precz!

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • abs-urd

  Lista jest długa, nie pozbieramy się... :/

 • veanka

  Moja ulica (Modzelewskiego) też jest do zmiany.
  Komuś się w głowie lęgną zgniłe myśli a nie biorą pod uwagę ilu ludzi (przeważnie starszych) przejdzie przez drogę krzyżową zmieniając dane w dokumentach.

 • Gość: [Jarek Prz] *.nidzica.vectranet.pl

  A u nas mieszkańcy powiedzieli "Wała" zmianom nazw ulic. I mamy Świerczewskiego, Nowotki, Findera, Dubois, Marchlewskiego. I słusznie.

 • Gość: [ikroopka] *.dynamic.gprs.plus.pl

  A ten numer z ulicą Dworcową vel ulicą Dworcowa znasz? ja znałam w wersji kabaretowej, ale żeby ktoś na serio...? wierzyć się nie chce.
  bezprawnik.pl/ulica-dworcowa/

© Warszawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci