Menu

Warszawa

Miasto na wskroś mnie przeszywa

Odbuduj Warszawę w jeden dzień (w Dzień Dziecka)

varshava

Ponieważ mamy Dzień Dziecka to dziś skupimy się na grze planszowej. Nie będzie to jednak chińczyk, lecz wyrafinowana i skomplikowana gra, która pozwala odbudować Warszawę po wojennych zniszczeniach w taki sposób, w jaki tylko pragniecie. Nie jest to jednak zadanie proste. Trzeba nasze miasto odgruzować, rozsądnie zaplanować odbudowę, wysłać swoich inżynierów w delegacje lub na plac budowy, realizować normy, zdobywać fundusze i materiały budowlane itp.

DSC05837Zapewne zachęcającym jest fakt, że możecie odbudować miasto jak chcecie, np. nie stawiać Pałacu Kultury (u mnie jest zawsze postawiony!), możecie wybudować coś, czego nie udało się zrealizować w rzeczywistości, możecie całkiem zmienić układ, albo zbudować dwie linie metra z tunelem pod Wisłą, obok czterech pięknych mostów. Wszystko według uznania i oczywiście możliwości, jakie przyniesie dana rozgrywka.

DSC05811W grze mamy dwa główne etapy: odbudowę i modernizację (mamy więc architekturę socrealizmu i modernizmu), jest też oczywiście zabudowa historyczna. A do tego wszystko to jest po prostu pięknie zrobione.

DSC05791 

DSC05827

DSC05787

 

DSC05795

Nie znam się na grach i nie bardzo też na współczesnych dzieciach, ale wiem, że z tej planszówki można się sporo nauczyć. A jeśli dzieci dziś są nadzwyczaj nowoczesne i nie rozstają się z telefonami i tabletami to nauczą się jeszcze więcej, bo ta gra wykorzystuje coś o nazwie "technologia Rozszerzonej Rzeczywistości", która pozwala na oglądanie wybranych budynków w trójwymiarowej postaci na swoim telefonie (wystarczy przy pomocy aplikacji nakierować swój telefon na odpowiednią kartę projektu). 

"Odbudowa Warszawy" stosuję polecam! ;)

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • abs-urd

  Odbudowa Warszawy w... Milanówku ;)

 • Gość: [ikroopka] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Podoba mi sie!

 • varshava

  @abs-urd: pomiędzy jedną truskawką a kolejną ;) Ale oto odsłoniłeś kolejny atut gry, Warszawę można odbudować wszędzie nawet w Krakowie! o_O

 • varshava

  @Ikroopka: bo jest baprawde fajna:)

 • varshava

  *naprawdę

 • wczorajidzis.blogspot.com

  Zajebioza. To czarne to - nomen omen - klocki Kuryłowicza?

 • varshava

  Jest to fajne, prawda. A czarne to "znaczniki gruzu", które się systematycznie usuwa, żadnych złośliwości:)

© Warszawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci