Menu

Warszawa

Miasto na wskroś mnie przeszywa

Tęcza i inne dzieła sztuki.

varshava

Julien de Casabianca to artysta, który zyskuje coraz większą popularność. Jest to Francuz, który dzieła sztuki z muzeów przenosi na obdrapane kamienice w miastach na całym świecie. W naszym mieście znany jest ze swoich praskich dokonań. Teraz podobne dzieła pojawiają się na Żoliborzu. A na pewno pojawiło się już jedno, przy ulicy Suzina 6. Tak jak te praskie i to zostało zrealizowane w ramach "Outings-project".

DSC04506

Pojawiło się ono zresztą w niezwykłym miejscu, bo na Kinie Tęcza. Po okresie opuszczenia i ciszy to miejsce znów staje się jednym z kulturalnych centr dzielnicy. Zainstalował się tam bowiem białostocki Teatr TrzyRzecze. Samo kino powstało jeszcze w latach 30. XX wieku i stanowiło rozrywkę dla mieszkańców Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Warto dodać, że to nie jedyne dzieło, które sprawia, że zewnętrzne ściany Kina Tęcza są interesujące. W czerwcu ubiegłego roku  Piotr Janowczyk stworzył tu mural przedstawiający mężczyznę zanurzonego w wodzie (taka alegoria, mężczyzna z przerażeniem w oczach tonie tak, jak to kino). Chociaż nie ukrywam, że postać z muralu bardziej przypomina mi Artura Schopenhauera.

tecza_mural

arthur_schopenhauer_33To oczywiście wersja dopasowana. Arutra w całości można zobaczyć tutaj.

Komentarze (15)

Dodaj komentarz Dodaj komentarz

© Warszawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci